Şahin Yazılım
Ana Sayfa İletişim Ara
 
Diğer ürünlerimiz
1. Rpos Kasa Satış Programı
2. Quick Manager Lift
3. Quick Manager KOBİ
4. Quick Manager Unlu Mamüller
5. Professional Manager Lastik Otomasyonu
6. Et ve Et Ürünlerinde İzlenebilirlik
7. PAL Manager
8. Millenium Marketing
9. Quick Manager
Ürünümüzün Dosyaları
Professional Manager Broşür
Professional Manager 17 Aralık 2007

Şahin yazılımın ürettiği MRP, MRP-2,ERP çözümlerini kapsayan yazılımlarının genel adı Professional Manager’dir. Bu yazılım firmanızda tam bir otomasyon sistemine geçişi sağlamanın yanında en basit anlamda üretimlerinizle ilgili şu sorulara cevap sunar:

 • Siparişleriniz nasıl alınıyor? Tekliften – Sevke Takip.
 • Siparişleriniz üretim boyunca kaydedilebiliyor mu? Hangi makine hangi sipariş için çalışıyor.
 • Üretimde kesintiler oluyor mu?
 • Hammadde ihtiyaçlarınızı ne zaman ve nasıl hesaplıyorsunuz?
 • Aldığınız siparişler yada üreteceğiniz ürünler için yeterince hammaddeniz, malzemeniz, makineniz, elemanınız var mı?
 • Üretilmiş bir mamulü ne zaman ve kimin ürettiğini biliyor musunuz?
 • Ürettiğiniz bir üründe kullandığınız hammaddeyi kimden aldığınızı biliyor musunuz?
 • İş emirlerini kim ve nasıl veriyor?
 • Üretim planınız sık sık değişiyor mu?
 • Etkin stok takibi yapabiliyor musunuz?
 • Her ürünün yarı mamullerinin, maliyetlerini istediğiniz yöntemle hesaplayabiliyor musunuz?
 • Teklif aşamasında dahi satışın karlılığını analiz edebiliyor musunuz?

Ve bunlara benzer yüzlerce sorunun cevabını bulacağınız bir sistem istiyorsanız “Professional Manager” en uygun çözüm olacaktır. Şahin yazılım sizinle birlikte çalışarak böyle bir sistemi birkaç aylık sürede kurabilir. Unutmayın hiçbir program kendiliğinden böyle bir sistem çalışmasını sağlayamaz.

Üretim Takibi

“Professional Manager” üretim planını hazırlayıp iş emirlerini verdikten sonra işlerinin takibini de yapar. Üretim noktalarında ya da üretim bantlarının sonundaki barkot okuyucular, üretilen ürünleri anında veri tabanına kayıt eder. Dolayısıyla anlık olarak üretim takip edilmiş olur. Hangi istasyonda ne verimde çalışıldığı, hangi üründen ne kadar üretildiği ve üretim planıyla zaman açısından uyumluluğunu on-line olarak izlenebilir. Pazarlama departmanı hangi müşterisinin hangi siparişinin ne aşamada olduğunu ne zaman müşteriye sevk yapılabileceğini sipariş izleme raporlarıyla anlık olarak izleyebilir ve müşterisini bilgilendirebilir. Üretilen mamuller üzerindeki özel dizayn edilmiş barkod sayesinde ürünün ne zaman, hangi vardiyada ve hangi sorumlu tarafından üretildiğini sistemden izleme imkânına sahip olunur. Aynı zamanda ürünlerin hammaddelerinin tedarikçi firmaları, tedarik şekilleri ve tedarik tarihleri gibi her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Stok Kontrol ve Lojistik

“Professional Manager” siparişten başlayan ve sevkiyatta sona eren stok yönetimi üretim alanındaki stok hareketlerini otomatik olarak yapar. Üretim planını MRP ile oluşturan program istenirse siparişi de otomatik olarak verebilir. Sipariş verildikten sonraki aşamada stok girişi faturaya kadar sipariş üzerinden hareket ederek yanlışları önlemiş olur.
Üretim takibiyle birlikte sevkiyatın yapılacağı an sistemden takip edilebilir. İşletme içi stok hareketleri ise MRP’nin ürettiği iş emirleri ve barkod okuyucuları ile yapılmaktadır.


Fabrikanızda Üretim ne Durumda?

Günümüzde kullanılan MRP, MRP-2,ERP kavramları seri üretim yapan firmalar için oldukça önem arz etmektedir. En temel anlamda bir fabrikada x kadar ürün üretmek için ne kadar zaman, ne kadar insan ve ne kadar hammadde gereksinimi olduğunu cevaplamaya yarayan bu sistemler maalesef sadece programla olabilecek işler değildir. Her üretim yeri kendine göre kurallara sahiptir ve bu doğrultuda insan kaynağının da bu sistemlere adaptasyon süreçlerinin ne kadar süreceği, bu süreç içerisinde sistemi sizin yapınıza uygulayacak kişilerin ne sürede yanınızda bulunacağını çok iyi hesaba katmalısınız, aksi takdirde ülkemizde çok örneğini gördüğümüz gibi çalışmayan bir yazılıma yaptırım yapmış olursunuz.

 
Şahin Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. A.ş. 2007 Her Hakkı Saklıdır.